СЕКОЈ ЛИСТ РАСКАЖУВА

СЕКОЈ ЛИСТ РАСКАЖУВА

Есенски попуст на најубавите наслови!

Секој есенски лист ни шепоти паѓајќи. Од 14 до 20 ноември секој лист хартија си има своја приказна. Сослушајте ја читајќи во своето омилено есенско катче, со шолја топол чај, и создавајте си убави читачки спомени. 
Во нашите книжарници овие денови ќе има скалест попуст на избрани изданија на ТРИ и Паблишер од 15 % за првата, 20 % за втората и 25 % за третата купена книга. Онака како што секој лист е различен и еднакво прекрасен, така и секој читател има различна вкус, па затоа се погриживме на попуст да има книги од сите жанрови. 
Посетете нè – заедно да уживаме во најубавата читачка сезона!

Разгледај ги книгите на попуст според нивните скалила:

Наслови на 15 % попуст:

10 минути и 38 секунди во овој чуден свет“ од Елиф Шафак

Богат татко, сиромашен татко“ од Роберт Киосаки

Девојките што горат“ од К. Џ. Тјудор

Детето на месечевата светлина“ од Карен Мекквешчен

Добри вибрации, добар живот“ од Векс Кинг

Моќта на потсвеста“ од Џозеф Марфи

Пред да се излади кафето“ од Тошиказу Кавагучи

Продавница за животни промени“ од Рафаела Жордано

Телото памети“ од Бесел ван дер Колк

Храброста да се биде свој“ од Ичиро Кишими, Фумитаке Кога

Моќта на јавното говорење“ од Брајан Трејси

7 навики на успешните луѓе“ од Стивен Кови

Мисли и збогати се“ од Наполеон Хил

Кафе-муабет со себеси“ од Кристен Хелмстетер

Чудесното утро“ од Хал Елрод


Наслови на 20 % попуст:

Безбојниот Цукуру Тазаки и неговите години на аџилак“ од Харуки Мураками

Девојката од мочуриштето“ од Дилија Овенс

Девојката што пишуваше на свила“ од Кели Естиз

Жената не е маж“ од Итаф Рам

Клара и сонцето“ од Казуо Ишигуро

Манифест на секојдневниот херој“ од Робин Шарма

Моќта на позитивното мислење“ од Норман Винсент Пил

Надвор од рамките: приказна за успехот“ од Малком Гладвел

Пчеларот од Алепо“ од Кристи Лефтери

Светот на Софија“ од Јустејн Гордер

Таен сведок“ од Џон Гришам

Хартиената палата“ од Миранда Каули Хелер

Победување“ од Тим Гровер

Магијата на верувањето“ од Клод Бристол

Авантурите на лошото девојче“ од Марио Варгас Љоса


Наслови на 25 % попуст:

Ние не требаше да се сретнеме“ од Ањес Мартен-Лиган

Кога верувавме во сирени“ од Барбара ОНил

Кога никој не гледа“ од Алиса Кол

Кралството“ од Ју Несбе

Магијата на расчистувањето“ од Мари Кондо

Ми велеа дека сум пречувствителна“ од Федерика Боско

Можеби треба да разговараш со некого“ од Лори Готлиб

Несаканиот гостин“ од Шари Лапена

Ослободете ја моќта на потсвеста“ од Џозеф Марфи

Покорувајќи го војводата“ од Иви Данмор

Половината што ми недостига“ од Брит Бенет

Проектот автентичност“ од Клер Пули

Речиси нормално семејство“ од М. Т. Едвардсон

Бидете опседнати“ од Грант Кардон

Размислувај како монах“ од Џеј Шети


Влези во светот на ТРИ

Пријави се за буклетер и секогаш прв ќе дознаеш што е најново