ТРИ прашања со…

 

На Катерина Ангеловска и поставивме ТРИ прашања на кои таа со задоволство и радост ни одговори. Позната како енергичен мотивациски говорник, тренер за личен развој и реики мастер, Катерина е битие кое плени и инспирира. Таа е авторка на книгата „333 афирмации“, која постигна голем успех во Македонија, по што беше преведена на албански и на англиски јазик. „Будење на свеста“ е нејзина втора книга, која ја издаде заедно со Радован Витошевиќ.

Оваа книга водич за потрагата по вистината и духовната преобразба наиде на огромен интерес кај читателите. Доказ за тоа е нејзиното четврто издание кое излезе во април годинава. Нека ви биде разубавен понеделникот со духовната и свесна мисла на авторката!

 

1.Во вакви тешки времиња, колективната преобразба може да ја постигнеме единствено со…

Колективната преобразба може да ја постигнеме со индивидуално будење на свеста. Будењето на свеста е вистинскиот патоказ за колективна преобразба и за еволуција на свеста во спиритуална или духовна свесност. Колективните парадигми влијаат врз колективната свест, а колективната свест влијае врз менталниот склоп на секоја индивидуа. Луѓето најчесто имаат ограничени верувања за себе и за другите и тешко прифаќаат сѐ што е спротивно на нивните верувања. Од друга страна, пак, секој индивидуалец поседува потенцијал да има отворен ментален склоп. Потенцијал да се отвори за нови можности, нови искуства и предизвици, за учење и холистичко развивање, и истовремено да ги поттикне сопствените потенцијали за нови креации. Само така можеме да придонесеме за позитивни промени врз колективната свест и да создадеме поинаква реалност. Процесот е обратен, не можеме да очекуваме промена на колективно ниво и после ние да се менуваме. Ние сме промената која сакаме да ја видиме во светот. Светот е наше огледало, ако ние се менуваме, и светот околу нас се менува.

2.Кога сте во својот интимен простор и свет, најмногу сакате…

Кога сум во својот интимен простор најмногу сакам да читам. Го сакам мирисот на книгата кога е нова, шушкањето на страниците и она нетрпение во мене да ја прочитам што е можно побргу. Тоа е така за секоја книга. Читањето книга е волшебна магија која само вистинските љубители на книгата може да ја разберат. Секој збор во книгите е како нуркање во најдлабоките и најмагичните тајни на постоењето.

3.Омилена духовна терапија?

Омилена духовна терапија ми е медитацијата, која ја практикувам со години и која ми помогна да се осознаам себеси вистински. Медитацијата ми овозможи длабоко да навлезам во своето бескрајно јас, да се разбудам, да доживеам чиста свесност. Ми помогна да го слушнам внатрешниот глас и да ги добијам вистинските одговори. Благодарение на медитацијата станав успешна во соочување со најтешкиот соперник, со самата себе.  Едноставно кажано, ми овозможи да ја пронајдам, да ја прифатам и да ја афирмирам својата божественост, својата суштина. Медитацијата е есенцијална, затоа што патот кон просветление е внатрешно патување.

Сподели ја објавата на социјалните мрежи

Коментари

Sites of interest we've a link to http://uswebaddress.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=giniloh.com

Karleen Stefansky

I want to express my appreciation to the writer for bailing me out of this particular scenario. After looking through the online world and seeing proposals that were not pleasant, I thought my life was over. Existing devoid of the answers to the issues you’ve fixed as a result of the article is a critical case, and the kind that might have in a negative way affected my career if I had not come across your blog post. Your own personal mastery and kindness in playing with almost everything was important. I don’t know what I would have done if I hadn’t come upon such a solution like this. I can at this point look forward to my future. Thank you very much for your specialized and sensible guide. I won’t think twice to propose your web blog to any individual who needs direction on this topic. http://drugandalcoholtherapy.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=giniloh.com

Grazyna Ellenberger

Pleased to meet you! My identify is Shonda and I enjoy it. Managing folks has been his profession for some time and his wage has been seriously fulfilling. The thing he adores most is to base jump and now he is attempting to gain dollars with it. California is the location my household is and I don't prepare on altering it. https://www.progettoarte.info/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=198537

Katherin Mincy

The name of the writer is Jere and he totally digs that title. Her spouse and her selected to reside in New Jersey but her husband needs them to shift. Doing inside design and type is anything she really enjoys doing. Hiring is how I assistance my loved kinds and I don't consider I'll adjust it whenever before lengthy. http://www.leadclub.net/classifieds/user/profile/89760

Dulce Fickling

Напиши коментар *

Име *