ДВЕ БЕСПЛАТНИ ИЛУСТРИРАНИ КНИГИ ОД ПАУЛО КОЕЛЈО

 

 

 

 

Сите сме деновиве дома и сите слично ја доживуваме ситуацијата во која светот се наоѓа. Многумина се сами, некои се исплашени, а некои изгубиле некој свој. На луѓето не им е лесно да се соочат со забраните да се видат со своите блиски, да не можат да го прегрнат секојдневјето како порано…

Но не сме сами во оваа приказна. Нашата пролет може да биде и поинаква, топла и емпатична, како што сме навикнале досега да ја развиваме.

Токму затоа, ги преведовме двете илустрирани книги за деца од популарниот писател Пауло Коелјо, наречени „А, Б, В, Г…“ и „Значењето на мирот“. Тие се полни со емпатија, верба и надеж – она што сега најмногу ни треба. Враќање кон човечноста и мирот во душата. Да останеме смирени, да истраеме во овие мигови!

Приказните раскажани од Коелјо се читаат насекаде во светот. Читателите го препознаваат неговиот космополитски дух и смиреноста со која зборува за проблемите во светот, но и едноставноста и мудроста со кои ни се обраќа и допира до нашите срца.

Илустрираните приказни ќе можете да ги преземете со едноставно кликнување на нивните корици.

 

 

Сподели ја објавата на социјалните мрежи

Коментари

This is the right website for everyone who would like to find out about this topic. You understand so much its almost tough to argue with you (not that I actually will need to…HaHa). You definitely put a brand new spin on a topic which has been discussed for decades. Great stuff, just excellent. http://tpgltd.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=giniloh.com

Elmer Loegering

Pleasant to meet you, my name is Jere. Managing folks has been his profession for some time and his income has been actually satisfying. His residence is now in Indiana. Jogging is the matter I adore most. https://sliceknee72.werite.net/post/2020/06/04/Texas-Holdem-Tips-5-You-ll-Want-To-Get-You-More-Winnings-Online-In-Today-s-Times!

Erna Gener

Viagra Guaranteed Pharmacy https://agenericcialise.com/ - Generic Cialis Viagra And Cialis Sample Pack generic cialis from india Amoxicillin For Sale Online

Sulpima

They call the writer Shonda though she doesn't actually like being named like that. Managing persons has been his career for some time and his wage has been genuinely satisfying. California is wherever I've generally been living but I will have to go in a yr or two. I am genuinely fond of executing interior design and design but I don't have the time currently. http://www.brigantesrl.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2010321

Amina Ruetz

Одлични книги од инзвонреден автор.

Елена

Напиши коментар *

Име *